Bijela glina
Bijela glina poznata je i pod nazivom kaolin, nastalom po mineralu kaolinitu, veoma raširenom i čestom mineralu glina. Ova glina rasprostranjena je diljem svijeta, od Kine preko Europe do Amerike. Čisti kaolin je potpuno bijel, ali zbog drugih minerala može biti različitih nijansa, no, svjetlija bijela glina je bolje kvalitete. Zbog svoje rasprostranjenosti diljem svijeta, smatra se kako je bijela glina jedna od prvih koje su se koristile za izradu keramike. Inače, kaolin u čistom stanju koristi se za izradu porculana.
Svojstva ove gline pokazala su se korisna za i primjenjiva u različitim segmentima ljudskog života. Pogodna za izradu keramike, porculana, za zdravlje i ljepotu, pa čak je korištena i u industriji izrade papira gdje se tanki sloj gline aplicira na papir kao završni premaz koji daje papiru glatkoću i svjetlinu.
Interna upotreba
Ova glina smatra se sigurnom za konzumiranje i stoga se upotrebljava interno kod problema sa probavom i probavnim sustavom, na primjer kod čireva ili proljeva. Farmaceutske tvrtke čak koriste bijelu glinu kod izrade pojedinih agresivnih lijekova kako bi ublažile negativan učinak na želudac i crijevnu floru. Unatoč pozitivnom utjecaju, konzumiranje bijele gline treba pažljivo dozirati kako ne bi došlo do zatvora ili otežane razgradnje drugih korisnih tvari koje unosimo u organizam.
Eksterna upotreba:
Koristi se od davnina, ali nikada nećemo saznati kako su ljudi točno otkrili pozitivne učinke bijele gline. Kako god da se to dogodilo svi smo na dobitku.
Bijela glina popularna je u kozmetičkoj industriji jer je pogodna za sve tipove kože.
Čišćenje nečistoća iz pora, uklanjanje mrtvih stanica kože, detoksikacija, uspostavljanje pH-ravnoteže kože samo su neke od beneficija bijele gline.
*Fúmée katalog sadrži savjete o načinu primjenjivanja bijele gline Terrasana.